Jaki szampon wybrać dla dziecka — naturalny czy zwykły?

W rodzinach z małymi dziećmi ich zdrowie jest jedną z najważniejszych trosk. Pierwsze lata są kluczowe dla rozwoju dziecka. Opieka, jaką otrzymują dziś, zadecyduje o ich zdrowiu w dorosłym życiu jutro. Nawyki toaletowe wymagają więc szczególnej uwagi, która jest powtarzana każdego dnia. To, jak dbamy o naszą skórę i jakich produktów używamy, decyduje o tym, czy nasze dzieci wyrosną ze zdrową, nawilżoną skórą, czy odwrotnie. Znalezienie dobrego naturalnego szamponu dla dzieci to zmartwienie wielu rodziców, ale może to być prawdziwa odyseja, jeśli nie wiedzą dokładnie, czego szukają.

Jak znaleźć dobry naturalny szampon dla dziecka?

Faktem jest, że w szamponach dla dzieci jest tak wiele substancji chemicznych, że lista składników z tyłu butelki zajmuje prawie połowę miejsca, a nawet jeśli go przeczytamy, nie rozumiemy prawie wszystkiego, co oznacza, że w zasadzie nie wiemy, czy te składniki są dobre lub złe dla naszych dzieci! My tak. Istnieje wiele szamponów tam i dobrze jest wiedzieć, że istnieją dobre produkty organiczne na rynku. Na co zwrócić uwagę wybierając naturalny szampon dla dzieci? Najważniejsze w wyborze naturalnego szamponu dla dzieci jest to, aby był on pozbawiony chemii. Oznacza to, że szampon zawiera naturalne składniki:

  1. Szampon dla dzieci powinien być jak najbardziej naturalny, dlatego zawsze sprawdzaj, czy zawiera co najmniej 95% składników naturalnych.

  2. Unikaj siarczanów, silikonów, ponieważ mogą one powodować podrażnienia i wypryski na skórze głowy.

  3. Dla maksymalnej ochrony skóry głowy wybierz hipoalergiczny szampon naturalny, który został przebadany dermatologicznie pod kątem wrażliwej skóry.

  4. Rzadko stosuje się sztuczne substancje zapachowe, gdyż mogą one wysuszać skórę głowy małych dzieci.

  5. Stosując się do tych trzech punktów, można znaleźć najlepszy naturalny szampon dla dziecka, który oczyszcza bez wysuszania włosów, zmiękcza je, zapobiega dostawaniu się szamponu do oczu i nie powoduje podrażnień.

Szampon 100% naturalny. Nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych, takich jak niezatwierdzone siarczany, silikony czy syntetyczne substancje zapachowe. Składa się z naturalnych składników pochodzenia roślinnego i jest w pełni biodegradowalny. Wysoki procent składników organicznych, uprawianych i pochodzących z uczciwego handlu. Ręczne wykonanie przez rzemieślników sprawia, że każdy jest niepowtarzalny. Opakowania wielokrotnego użytku ulegające biodegradacji: w torbach płóciennych lub w kartonowych, lub metalowych pudełkach nadających się do wielokrotnego użytku i recyklingu.