Jaki lakier wybrać?

Dzisiaj jesteśmy bardzo świadomi potencjalnie szkodliwych lub drażniących substancji chemicznych w kosmetykach i produktach do pielęgnacji ciała. Kolektywnie więc testujemy je, metodą prób i błędów, aby wykluczyć „lepkie” i „podejrzane” produkty. I nie chodzi tu tylko o nas, ale o całe społeczeństwo. Jako dowód, ruch czystego piękna wydaje się rosnąć każdego dnia, z nowymi etycznymi i przejrzystymi markami wchodzącymi na rynek. Lakier zawiera szereg składników, które mogą powodować reakcje takie jak kontaktowe zapalenie skóry, w tym żywicę tosylamidowo-formaldehydową, toluen, wolny formaldehyd, estry akrylowe i metakrylany. Biorąc pod uwagę szkodliwe składniki produktów kosmetycznych, świat lakierów do paznokci staje przed wyzwaniem stworzenia bezpieczniejszych i skuteczniejszych produktów.

Lakier na bazie wody i inne lakiery bez hema

Wiele osób może nie myśleć o poszukiwaniu „czystych” lakiery bez hema do paznokci, ponieważ czyste kosmetyki są często otoczone kategoriami pielęgnacji skóry i makijażu. Jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że niektóre lakiery do paznokci zawierają toksyczne składniki, takie jak formaldehyd i ftalan dibutylu. Istnieją jednak zdrowsze alternatywy dla tradycyjnego lakieru do paznokci i nie są one tak niejasne, jak mogłoby się wydawać. Mowa o lakierze do paznokci na bazie wody, który jest dokładnie tym, czym się wydaje. W tym rodzaju lakieru chemiczną bazę tradycyjnego lakieru zastępuje woda (tak, zgadłeś). Dlatego etykieta „na bazie wody” na butelce jest wyraźną wskazówką, że lakier do paznokci bez hemu, który masz zamiar użyć, jest czysty. Nie będzie działał tak długo jak tradycyjne preparaty, ale wiele osób wybiera go dla świętego spokoju. Przewiń stronę w dół, aby poznać siedem najlepszych lakierów do paznokci na bazie wody, które należy jak najszybciej dodać do swojej kolekcji czystych kosmetyków. Hipoalergiczne lakiery bez hema do paznokci nie tylko są wolne od szkodliwych zanieczyszczeń, ale także pomagają w leczeniu płytki paznokcia dzięki witaminom i minerałom znajdującym się w tych produktach.

Ważne jest, aby czytać etykiety na opakowaniach – pasty bez hemu.

Skład najczęściej podany jest na lakierze, jego opakowaniu i etui. Dlatego ten skład nie może zawierać. Formaldehyd, kalafonia, toluen, nikiel Wszystkie te substancje mogą powodować poważne reakcje alergiczne. Jeśli te substancje są obecne w lakierze, to produkt nie może być a priori nazwany hipoalergicznym. Ważne jest również, aby przy wyborze lakieru bez obramowania uzyskać dobrą poradę specjalisty. Gdy już dokonamy wyboru, należy dokładnie sprawdzić skład. W przypadku stwierdzenia obecności którejkolwiek z powyższych substancji, można złożyć skargę do kierownictwa sklepu na niewykwalifikowanych fachowców.