IBS – suplementy poprawiające komfort życia.

IBS – suplementy przy diagnozie.

Jedną z coraz częściej spotykanych w naszych czasach chorób przewlekłych jest IBS, czyli Zespół jelita Drażliwego. Niektórzy zaczynają mówić już o epidemii i nic dziwnego. Szacuje się, że na IBS choruje już nawet co piąta osoba, często jednak jest to schorzenie niezdiagnozowane. Zespół Jelita Drażliwego sam w sobie nie jest chorobą silnie niebezpieczną, jednak może doprowadzić do znacznego zmniejszenia komfortu życia i potrzebnych organizmowi składników. Przy IBS suplementy diety mogą wspomóc leczenie zwłaszcza, że jest ono też raczej stricte objawowe. Wynika to z faktu, że poza wspieraniem i zmniejszaniem dolegliwości niewiele da się zrobić farmaceutykami. Odpowiednia suplementacja przy IBS może działać podobnie do leków w apteczce chorego.

Leczenie IBS – suplementy przeciwdziałające zwiększeniu objawów.

Leczenie IBS, jak wcześniej zostało wspomniane, to głównie leczenie objawowe. Podaje się leki regulujące mechanizmy trawienne, zmniejszające dolegliwości, takie jak wzdęcia czy zgaga, a także środki rozkurczowe, w celu pozbycia się bólów brzucha. Przy IBS suplementy diety naturalnego pochodzenia można stosować dokładnie dla tych samych działań. Otacza nas wiele niesyntetycznych źródeł środków przeciwbólowych poprawia metabolizm i działa przy problemach trawiennych w tym także przy nieodpowiednim wypróżnianiu, Tym bardziej że długoterminowe leczenie Zespołu Jelita Drażliwego to przede wszystkim regulacja trawienia, poprzez modyfikowanie diety i stylu życia. Tu zioła, ekstrakty, oleje roślinne mają wiele do powiedzenia. Dieta i suplementy dla chorych na IBS mogą działać synergicznie, doprowadzając do najlepszych rezultatów.

Witaminy przy IBS – suplementy na pomoc.

Niestety zaburzenia wynikające z nieodpowiedniej pracy układu trawiennego to także problemy z wchłanianiem różnego rodzaju witamin, minerałów i pierwiastków, których brak może zwiększyć nieprzyjemne objawy. Dlatego suplementacja przy Zespole Jelita Drażliwego to często środki posiadające w swoim składzie:

– magnez i b-kompleks, których niedobór często jest diagnozowany równocześnie z IBS – suplementy na bazie tych elementów mają też lekkie działanie przeciwbólowe i redukujące stres, który jest jedną z przyczyn Zespołu Jelita Drażliwego,

– witaminę C jako silny składnik antyoksydacyjny,

– witaminę D, zwaną witaminą życia, która u chorych na IBS zazwyczaj jest na minimalnych poziomach,

– błonnik w celu regulacji pracy jelit – rozpuszczalny, ten pochodzący z roślin zbożowych i strączkowych,

– substancje probiotyczne, dzięki którym obudowujemy zniszczoną błonę śluzową dolnych odcinków układu pokarmowego.