Dlaczego trzeba regularnie przeprowadzać serwis wentylacji domowej?

Dlaczego należy regularnie serwisować domową wentylację? Wentylacja domowa jest jednym ze sposobów upewnienia się, że świeże powietrze jest prawidłowo dostarczane do Twojego domu, jednocześnie usuwając szkodliwe opary i cząsteczki w powietrzu. Jeśli chodzi o systemy wentylacji w domu, będzie to obejmować usługi profesjonalisty, który przeprowadza jego instalację i usługi naprawcze.

Zatory w kanałach wentylacyjnych głównym problemem

Zatory w kanałach nawiewnych mogą być spowodowane nagromadzeniem kurzu i brudu, a nawet owadami, takimi jak pająki i pszczoły, które mogły przedostać się do kanałów. Blokady w powrotnych otworach wentylacyjnych są zazwyczaj spowodowane przez kurz i brud nagromadzony, ale mogą być również spowodowane przez błędy lub gruz z drzew, lub roślin, które zostały wessane do nich.

Innym częstym problemem z systemami wentylacyjnymi jest niewłaściwa instalacja. Jeśli przewody wentylacyjne w Twoim domu nie zostały zainstalowane prawidłowo, kiedy zostały zbudowane, to mogą być nieszczelności lub pęknięcia w niektórych połączeniach, które pozwalają powietrzu opuścić dom, ale nie wracać z powrotem. Jeśli tak się stanie, to skończysz, tracąc więcej energii, niż zwykle, ponieważ twój system HVAC musi pracować ciężej niż zwykle, aby utrzymać dom w optymalnej temperaturze. Dlatego regularna konserwacja i czyszczenie pozwoli Ci na zaoszczędzenie sporej gotówki. 

 

Systemy wentylacyjne- regularna  konserwacja jest ważna

Dotyczy to w szczególności silnika wentylatora, który jest odpowiedzialny za przemieszczanie powietrza przez system wentylacyjny w Twoim domu. Oprócz tego, że obraca się on z dużą prędkością, pracuje również pod ciśnieniem.

Jeśli nie czyścisz regularnie silnika wentylatora, może on zatkać się cząsteczkami kurzu i brudu. Może to spowodować jego przegrzanie i wyłączenie lub zwarcie. Jeśli tak się stanie, na przykład podczas zimnej zimowej nocy, w domu może nie być wystarczająco dużo ciepła, aby utrzymać wszystkich w cieple.